Slano pecivo

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

tema odprta - 25. apr 2002 7:54 | ogledi: 5.065 | odgovori: 5

Zanima me, kako na debelo moraš razvaljati listnato testo, če hočeš iz njega speči slano pecivo, potreseno s sezamom, makom ...??

Za odgovore se zahvaljujem in lep pozdrav vsem.

sabrina

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

25. apr 2002 15:20

Jaz ga ponavadi razvaljam 2-4mm debelo. Potem pa ko se peče itak še lepo naraste. Nekateri pravijo, da dajo v pečico posodo z vodo na dno, da lepše testo naraste. LP Saša

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

25. apr 2002 19:09

Ljubitelji slanega peciva lahko preizkusite tudi tale recept: Zdenka sir (eno škatlo) zamesiš s tolikšno količino moke, da je testo gladko. Razvaljaš, izrežeš razne oblike (krekerje, rombe, palčke...), namažeš s stepenim jajcem, posuješ s soljo, makom, sezamom... in spečeš. lp Irena

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

27. apr 2002 15:10

Ko smo že pri slanem pecivu in listnatem testu: tudi jaz imam težave s tem . Zadnjič sem hotela narediti pastetke iz listnatega testa s slanim nadevom, pa je vse skupaj propadlo, ker so bile "skodelice-pastetke" tako zelo klavrne - sploh niso bile lepe skodelice, ampak eni upognjeni in nagnjeni stolpki. Nimam pojma, kaj sem naredila narobe. Če ima mogoče kdo izkušnje s tem, naj mi prosim razloži, v čem je "finta", da ne nastanejo spake ampak lepe skodelice. hvala za pomoč in lep dan še naprej želim maja

neznan uporabnik

7. dec 2002 23:52

??? megla

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

9. dec 2002 8:30

Verjetno je problem jajce, s katerim si zalepila obrocke na dna. Ce stece po robu, se testo na tisti strani ne lista.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti